LAgroup Home › projectenkunst en cultuur › Internationale karakter Amsterdam Wereldboekenstad
LAblogVolg ons op facebookVolg ons op twitter
over LAgroup
actueel
in de media
projecten
vacatures
op bezoek
contact
sector
kunst en cultuur ›
product doorlichting en organisa... ›
plaats
klant
contact

printversie
Is het internationale karakter van Amsterdam Wereldboekenstad voldoende tot uiting gekomen? En hoe hebben de ondersteuning van het evenement door Amsterdam Topstad en de planvorming van Amsterdam Wereldboekenstad zelf hier een rol in gespeeld?
   
  Het evenement Wereldboekenstad is een initiatief van UNESCO en bestaat sinds 2001. Tijdens Wereldboekenstad wordt een organiserende stad gevraagd een jaar lang inspanningen te leveren die het boek en het lezen promoten. UNESCO benoemde Amsterdam tot Wereldboekenstad 2008, alwaar het evenement van april 2008 tot en met april 2009 plaatsvond. Het hoofdthema was 'Open Book'.
In opdracht van Amsterdam Topstad evalueerde LAgroup het internationale karakter van AWBS. Wij baseerden het resultaat van de evaluatie op desk research, interviews, een benchmark en onze eigen expertise. Ter reflectie op deze observaties ontwikkelden we een tool die laat zien welke inspanningen een organisator en subsidiënt kunnen plegen om hun (internationale) ambities met een evenement daadwerkelijk te realiseren. Hierin komen de vier belangrijkste fasen van realisering aan bod: planvorming, subsidiëring, uitvoering en evaluatie.
 
VOLGENDE: Doorlichting theater en bib... ›
VORIGE: Een Cultuurstad in de Spoorzon... ›
PROJECTENOVERZICHT: kunst en cultuur ›